UKS SP 149 korzysta z grantu w programie

Pierwsze starty w nowym sezonie

Powolutku wracamy do jako takiej normalności. W pierwszy weekend września kilkoro naszych zawodników miało okazję przetestować formę po tym przedziwnym okresie przygotowawczym do sezonu 2020/21

🔸Zuzanna i Filip Boruszwscy wystartowali w sobotę i w niedzielę we Wrocławiu w XXVI Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Pływackich, będących jednocześnie I rundą Parapływackiego Grand Prix Polski.

Pełne wyniki

Zuzia trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium 🥇🥇🥇, pewnie wygrywając na 50 m st klasycznym , 200 m st zmiennym i 100 m st klasycznym. Na dystansie 50 m st dowolnym była druga 🥈

Filip przywiózł z Wrocławia 2 medale: złoto 🥇 na 200 m st zmiennym oraz brąz 🥉 na 400 m st dowolnym.

Zuzia wygrała również klasyfikację generalną za najwyżej punktowane starty zostając najlepszą zawodniczką.

🔸Mateusz Janiszewski sobotę spędził w Lublinie, startując na zawodach pływackich Puchar KU AZS UMCS Lublin.

Udało mu się wywalczyć 🥉 brązowy medal na dystansie 100 m st motylkowym

🔸Ola Bednarek wraz z trenerką Danutą Jagiełło udały się do Austrii, gdzie Ola (reprezentując drużynę Worthersee Swim) wystartowała w miedzynaodowych zawodach open water, pokonując dystans 17 km wpław przez jezioro Worthersee.

Ola zwyciężyła wśród kobiet na tym dystansie, a pokonanie go zajęło jej 5 godzin i 1 minutę. Drużyna Worthersee Swim wygrała również w klasyfikacji drużynowej.

SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH i mamy nadzieję, że już wkrótce czekają nas kolejne emocje na zawodach.